EBS چیست؟

EBS یا شیر برقی های مدار موتور

این شیر برقی ها در مسیر جریان روغن ترمز قرار گرفته و فشار روغن ارسال شده به هر چرخ را تنظیم می نماید، عملکرد این شیرها به گونه ای است که هم مانع قفل شدن چرخ ها میگردند( مثل عملکرد سیستم ای بی اس) و هم در مواقع لزوم با ترمز گیری های متفاوت در چرخ ها باعث حفظ پایداری خودرو می گردند( مثل عملکرد سیستم ای بی اس) ، به طور مثال هنگامی که خودرو در حال منحرف شدن و یا گردش حول محور قائم خود می باشد، قدرت ترمزگیری در هر یک از چرخ ها طوری تنظیم می شود که گشتاور ایجاد شده ناشی از آن، حول محور قائم باعث خرد نمودن گشتاور منحرف کننده شود و تعادل خودرو حفظ گردد. لازم به ذکر است این ترمزگیری ها منظور حفظ تعادل دینامیکی خودرو، بدون دخالت راننده و به صورت خودکار انجام می پذیرد.

4.1/5 - (9 امتیاز)

چنانچه در زمینه تعمیرات بوستر و تقویت بوستر خودرو خود نیازمند مشاوره هستید ، کافیست نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در قسمت زیر وارد نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

– در اکثر موارد فقط با کارشناسی و بازدید حضوری مشکل ترمز رفع می گردد.
– عیب یابی و بازدید حضوری رایگان می باشد.
– به دلیل تراکم تماس ها اطلاعات همکار نداریم.

فرم درخواست مشاوره رایگان

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • محمد علی جهانگیری
    9 نوامبر 2019 16:36

    سلام خسته نباشی ،ضمن تشکر از برنامه خودتون که باعث افزایش اطلاعات میشود چرا زمانی که زمانی که ترمز شدید میگیریم و EBS ها فعال میشود صدای قرچ، قرچ میدهد با تشکر
    جهانگیری

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.